Spread the love

יוסי רבה נדלן שכירת איש מקצוע הנדל"ן המתאים היא חיונית כדי לקבל את העסקה הטובה ביותר שאתה יכול, בין אם אתה קונה או מוכר. לדעת אילו שאלות לשאול יעזור לך לזהות אם מישהו מתאים לך.

הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לך לחפש ולמצוא את סוכן הנדל"ן הטוב ביותר עבורך.

מה עושה סוכן נדל"ן?
כרוכש דירה פוטנציאלי, אולי תחשוב שזה פשוט מספיק לחפש בתים באינטרנט, אבל סוכן נדל"ן טוב יכול לנהל עבורך את החיפוש על ידי: להישאר בטופ של רישומים חדשים, לתזמן צפיות ולתקשר עם הסוכן המייצג את המוכר.

לסוכנים יש גם גישה ליותר רישומי בתים מאשר זמינים לציבור. כאשר מגיע זמן הקנייה, סוכן נדל"ן יכול לעזור לקונה לנווט בחוזה הרכישה, שהוא קריטי לכמה תשלמו עבור הבית במהלך חיי הלוואת המשכנתא. יוסי רבה נדלן

כמוכר בתים, בעלי בתים עשויים להתפתות לנסות למכור בעצמם, במיוחד בשוק דיור חם. אבל עדיין יש הרבה שלבים גוזלים זמן, ועלויות, הנדרשים למכירת בית שסוכן נדל"ן מנוסה מנהל כל הזמן.

סוכן מוכר טוב יידע כיצד לביים ולשווק בית למכירה, ואילו תיקונים עשויים להיות נחוצים ועל אילו תיקונים ניתן לדלג. חשוב גם לציין שהמוכרים בדרך כלל אחראים לתשלום לסוכן של הקונה, כך שגם אם תוותרו על הסיכוי לקבל ייצוג משלכם, עדיין תשלמו עמלה כלשהי.

מתווך נגד סוכן נדל"ן
סוכני נדל"ן מורשים על ידי המדינה, וצריכים לעבור בחינת רישוי לאחר לימוד כמות מינימלית של קורסים. סוכנים יכולים גם להפוך למתווכים בנדל"ן, מה שאומר שהם קיבלו הכשרה ברמה גבוהה יותר וגם עברו בחינת רישיון מתווך. סוכנים ומתווכים רבים הם מתווכים, כלומר הם חברים באיגוד המתווכים הלאומי (NAR). הם מחויבים לציית לקוד האתי של המתווך, וצרכנים יכולים לדווח על סוכנים לאיגוד מתווכים מקומי אם הם אינם פועלים לפי הקוד האתי.

השלבים שיש לנקוט לפני שכירת סוכן נדל"ן
סוכני נדל"ן יניחו שהתכוננתם למכירה ו/או רכישת בית לפני ששכרתם אותם. הנה כמה מהצעדים המוקדמים החשובים ביותר שיש לנקוט.

אם אתה קונה:

קבל אישור מראש. אישור משכנתא מראש הוא חיוני מכיוון שהוא יעזור לקבוע את טווח המחירים של חיפוש הבית החדש שלך. אתה לא רוצה לבזבז זמן בהסתכלות על בתים שאתה לא יכול להרשות לעצמך.
הבן את תהליך הלוואת המשכנתא. זה חשוב במיוחד עבור רוכשי דירה בפעם הראשונה. התקציב שלך צריך לכלול מקדמה (בערך 20% הוא הטוב ביותר) וכסף רציני – פיקדון לאחר קבלת הצעת המחיר שלך על בית שניתן ליישם עבור עלויות סגירה או מקדמה. תצטרך גם לקחת בחשבון את עלויות הארנונה והביטוח השנתיות, שסביר להניח שתשלם לחשבון נאמנות כחלק מתשלום המשכנתא החודשי שלך.
רשום את סדרי העדיפויות שלך בדיור. דע את סוג הבית שאתה רוצה, אילו תכונות אתה צריך ואיזה תרצה לקבל. זה גם מועיל להכיר את הערים והשכונות שבהן תרצה לגור, אם עדיין לא. יוסי רבה נדלן

אם אתה מוכר:

התחל את החיפוש שלך אחר סוכן מוקדם. לוקח זמן להכין בית למכירה, במיוחד אם הוא זקוק לתיקונים גדולים. אם יש לך דיונים עם סוכן רישום מספר חודשים עד שנה לפני שאתה רוצה למכור, אתה יכול לתקצב ולתכנן תיקונים שישלמו את עצמם, ויאפשרו לך לקבל את המחיר הטוב ביותר שאפשר.
תעשה סדר בבית. אם יש לכם בית עמוס, תצטרכו לנקות אותו לפני שהוא יוצא לשוק. קחו זמן לפנות קופסאות שלא נגעתם בהן עשרות שנים, רהיטים ישנים שלא תביאו לביתכם החדש ופריטים שפשוט תופסים מקום.
היכן למצוא סוכן נדל"ן
למרות שהפניות מפה לאוזן הן הדרך הנפוצה ביותר – ולעתים קרובות הנוחה ביותר – למצוא איש מקצוע בתחום הנדל"ן, יש דרכים אחרות ליצור קשר עם סוכנים שיכולים לעזור לך.

הנה כמה מקומות להתחיל את החיפוש שלך: יוסי רבה נדלן

הרשת האישית שלך. כ-40% ממוכרי הדירות מוצאים את הסוכן שלהם כך, על פי ה-NAR. שאל את כל מי שאתה מכיר, כולל עמיתים לעבודה ושכנים שקנו או מכרו לאחרונה. אל תשכח להשתמש גם בחיבורי המדיה החברתית שלך. הפניה אישית מאדם שאתה סומך עליו יכולה לשאת משקל רב. זה גם יכול לתת לך מבט ריאלי על האופן שבו הסוכן מנהל את התהליך והאם אתה עשוי לעבוד טוב עם אותו אדם.
מחקר. סקור את הנוכחות המקוונת של כל סוכן, כולל פלטפורמות מדיה חברתית ודירוג צרכנים. כמו כן, סרוק את השכונה שלך כדי לראות אילו מתווכים וחברות מציגים בתים, והשתתפו בבתים פתוחים כדי שתוכל לפגוש אותם באופן אישי.
מקורות הפניה רשמיים. בדיקה עם לשכת המסחר המקומית שבה אתה מתכנן לקנות או למכור יכולה להיות דרך טובה למצוא סוכנים פעילים בקהילות המקומיות שלהם. אתה יכול למצוא חברי NAR באמצעות טופס מצא מתווך של העמותה או חיפוש על סמך גיאוגרפיה. אפשרות נוספת היא לעשות

צור קשר עם חברות תיווך נדל"ן, בחר במותג ידוע בארץ או במותג עצמאי בעל נוכחות ומוניטין מקומיים חזקים.
פנה לסוכן הפניה. סוכן הפניה לנדל"ן הוא אידיאלי אם אתה מחפש נכס מחוץ למדינה וצריך לשכור סוכן באזור זה אך אין לך מספיק קשרים כדי למצוא את הנכס הנכון. סוכן הפניה – כמו סוכן מקומי שאתה כבר מכיר וסמך עליו, כמו אחד שרשם את הנכס שלך – יחבר אותך עם סוכן אחר ויקבל קיצוץ מהעמלה של הסוכן המקומי כתשלום.
כיצד לבחור את סוכן הנדל"ן הנכון
לאחר שאספת שמות של מספר סוכנים, תצטרך לשקול תכונות מסוימות בזמן שאתה מצמצם את השדה. הנה דברים חשובים שכדאי לקחת בחשבון בעת שכירת סוכן נדל"ן.

1. ניסיון יוסי רבה נדלן
מתווכים החברים ב-NAR הם בעלי ניסיון של שמונה שנים בממוצע, לפי הקבוצה. עם זאת, סביר להניח שחלק מהסוכנים יהיו בעלי ניסיון רב יותר מאחרים בהתאם לצרכים שלך, כגון עבודה עם קונים ראשונים, או ביצוע עסקאות בדירות או בקו-אופ.

2. אישורים רלוונטיים יוסי רבה נדלן
ישנן אישורי נדל"ן רבים המוצעים על ידי ה-NAR, אשר מובילים לייעודים הכוללים נציג קונה מוסמך (ABR) ומומחה נציג המוכר (SRS). אלה מצביעים על כך שהסוכן עשה השכלה והכשרה נוספת. אזרחים ותיקים שמחפשים למכור או לקנות עשויים להפיק תועלת מעבודה עם מומחה נדל"ן קשישים (SRES).

3. ידע מקומי יוסי רבה נדלן
סוכן שמכיר את האזור יכול לייעץ בצורה הטובה ביותר לגבי מחיר מכירה המבוסס על המגמות האחרונות, כגון האם המחירים עלו או ירדו בחודשים האחרונים בשכונה שלך. הם יכולים גם לעזור לך לצמצם את השכונות בהתאם לסדרי העדיפויות שלך, כמו להיות קרוב לבתי ספר טובים או הרחק מרחובות סואנים.

4. מיומנויות שיווק וטכניות
סוכן רישום צריך לדעת איך ליצור רושם ראשוני חזק באינטרנט מכיוון שרוב האנשים קונים בתים כמעט לפני שהם מבקרים בנכס למכירה. התמונות, הסרטונים והכתיבה התיאורית צריכים להתבלט ברישום, שיפורסם במספר אתרים, כגון אתר האינטרנט של הברוקראז' ואתרים ממוקדי צרכנים כמו Zillow או Redfin. כקונה, תרצה סוכן שיוכל למצוא בתים חדשים ברשימה לפחות במהירות האפשרית, אם לא מהר יותר – ויש לו את המשאבים למצוא בתים למכירה שאינם רשומים בערוצים המסורתיים.

5. זמינות
סוכן שעובד במשרה מלאה ואינו מחויב יתר על המידה לעבודה אחרת, סביר יותר שיהיה זמין כשאתה מתקשר או מסמס, והוא יכול לקבוע ביקורים של הרגע האחרון בבתים ברגע שהם הופכים זמינים. כשאתה מראיין סוכנים, גלה אם הם מוכנים להקדיש מספיק זמן לצרכים שלך, בין אם זה להכין בית למכירה ולהצגה בלוח הזמנים שלך, או ביקור במספר בתים בכל שבוע. יוסי רבה נדלן

6. רמת תשומת לב אישית יוסי רבה נדלן
תצטרך להחליט אם אתה רוצה לעבוד עם סוכן בודד או עם צוות של שני סוכנים או יותר. באופן אידיאלי, צוות סוכנות עובד בשיתוף פעולה, כך שמישהו תמיד זמין כשאתה זקוק לעזרה. מצד שני, יש אנשים שמחליטים לעבוד עם סוכן בודד על מנת לבנות קרבה עם אדם אחד שנמצא איתם בכל שלב.

7. מחויבות וחוזים
כאשר אתה שוכר סוכן רישום, תחתום על הסכם רישום שנמשך בדרך כלל חודשיים עד שישה חודשים. העמלות משתנות אך הן בדרך כלל בסביבות 5% עד 6% ממחיר הרכישה, כאשר מחצית מהסכום עובר לסוכן של הקונה. סוכני רישום עשויים להיות מוכנים לנהל משא ומתן על העמלה שלהם.

חשוב גם להיות בטוח שהסוכן שלך פועל לטובתך. במקרים מסוימים, סוכנים מאותה תיווך מייצגים הן את הקונה והן את המוכר בעסקה. עבור קונים, זה יכול להוות דאגה: האם הסוכן שלך פועל כדי להשיג לך את המחיר הנמוך ביותר האפשרי, או עמלה גבוהה יותר? יוסי רבה נדלן

כמוכר, אם אתה מרגיש בנוח עם ההסדר הזה, אתה יכול לבקש עמלה מופחתת מכיוון שהכל הולך לאותו תיווך.

הבדלים בין סוכנים לקונים למוכרים
אם אתה מתכונן למכור, סוכן רישום יכול לעזור לך למצוא את המחיר הטוב ביותר עבור הבית שלך, להכין אותו לשוק, לפרסם אותו, להציע הצעות ולסגור את העסקה. לבעל מקצוע בתחום הנדל"ן יהיה יותר ניסיון ומערכת רחבה יותר של משאבים לטיפול בכל השלבים הללו מאשר אם תבחר לעשות זאת בעצמך.

באותו אופן, סוכן קונים טוב יעזור לך לשקול את האפשרויות הזמינות, ולוודא שאתה ממוקם להגיש את ההצעה הזוכה. ייתכן שהוא או היא גם יודעים על רישומים מחוץ לשוק שאולי לא יהיו זמינים לציבור הרחב, וצריכה להיות לו רשת של אנשי קשר לגבי המטלות שעולות במהלך תהליך הקנייה, כגון פקחים או שמאים.

שאלות לשאול מתווך
יש כמה שאלות בסיסיות שכדאי לשאול את המתווך בעת מכירה או קנייה של בית. יוסי רבה נדלן

אם אתה מוכר בית:

כמה ניסיון יש לך? זו הזדמנות טובה לוודא שלסוכן רישום יש ניסיון עם המצב שלך, כגון מכירה

בניית בית משותף או שיתוף פעולה, עוזרים לך למכור ולקנות בית אחר בו זמנית, וכן הלאה. יוסי רבה נדלן
האם אתה מוסמך ויש לך רישיון מקרקעין? ל-NAR ולקבוצות הנלוות שלו יש מגוון של אישורי נדל"ן וייעודים שסוכנים עשויים לשאת.
איך כישורי השיווק שלך? אולי תרצה לוודא שלסוכנים שאתה מראיין יש ניסיון בשיווק הבית שלך בצורה מקצועית ולקהל הרחב ביותר האפשרי. זה עשוי לכלול שימוש במדיה חברתית.
איך אתה אוהב לעבוד? חלק מהסוכנים עובדים כחלק מצוות, אחרים סולו. עליך לוודא שהציפיות שלך לגבי זמינות ומהירות התגובות מתאימות לאלו של הסוכן שאתה שוכר.
אם אתה קונה בית: יוסי רבה נדלן

כמה ניסיון יש לך? בדיוק כמו שמוכרים עשויים להזדקק לאיש מקצוע המנוסה בסוג העסקה הספציפי שלהם, ייתכן שגם אתה. לדוגמה, ייתכן שתרצה מתווך מנוסה מאוד בשוק מסוים של עניין אם אתה קונה בפעם הראשונה שמחפש אזור תחרותי מאוד שבו צפויות מלחמות הצעות מחיר. ישנם גם מתווכים עם ניסיון רב יותר בעסקאות עיקולים ומכירות שורט.
האם אתה מוסמך ויש לך רישיון מקרקעין? סוכנים יכולים לשאת את כל סוגי האישורים הספציפיים: חלקם, כמו חברי האיגוד הלאומי של סוכני קונים בלעדיים, עשויים לעבוד רק עם קונים, למשל.
איך אתה אוהב לעבוד? חלק מהסוכנים עובדים כחלק מצוות, אחרים סולו. עליך לוודא שאתה והסוכן שלך מבינים את הציפיות של זה לגבי זמינות והיענות.
כיצד להחליט על סוכן
הסוכן שתחליטו לעבוד איתו יהיה בן הזוג שלכם במהלך חלק משמעותי ומלחיץ בחייכם. קח את הזמן שלך ועשה כמה שיותר עבודת רגליים כדי לוודא שנוח לך לסמוך על האדם הזה. ודא שכל השאלות שלך נענות. ואל תתפשרו; זהו תחום אחד שבו הסתמכות על הפניות אישיות יכולה להיות בעלת משמעות רבה.